ما که هستیم؟

درباره‌‌ی افرنگ

اگر شما هم کارت اینترنت شرکت های داتک، مروا، امیدان و یا سپنتا را استفاده کرده اید، یکی از محصولات چاپی ما را دیده اید.


ما مفتخر به ابداع روش کدینگ و اسکرچ کارت در ایران هستیم.


مجموعه افرنگ در سال 1382 با هدف طراحی و تولید کارت های اینترنت و تلفن خارج از کشور آغاز به کار کرد.
در آن سال ماهانه بالغ بر دو میلیون کارت اینترنت مورد نیاز شرکت های اینترنتی بود. مجموعه افرنگ توانست با هوشیاری و شناخت نیاز مشتریان بازار هدف خود به نیمی از نیاز بازار پاسخ مثبت بدهد.

خدمات رسانی مطلوب باعث نفوذ افرنگ در بین مشتریان خود شد و این امر باعث شد افرنگ به سراغ پاسخ گویی به دیگر نیاز مشتریان خود در حوزه IT و انفورماتیک برود. طراحی و چاپ اوراق اداری، پوستر، سررسید اختصاصی، بروشور و تراکت از دیگر خدمات بود که به خوبی از عهده ی تولید آن برآمدیم.

در سال‌های 1385 تا 1388 افرنگ تجربه‌ی ساخت غرفه‌های نمایشگاهی برای شرکت‌هایی همچون آسیا تک، شهراد شبکیه، نوران ارتباطات، آذران وب و چندین شرکت فعال در حوزه را نیز بر عهده داشت که به دلیل دور بودن از رسالت سازمانی افرنگ، فعالیت در آن حوزه متوقف شد و همه ی تمرکز خود را بر روی پروژه‌های چاپی گذاشتیم.

با تلاش و درایت در این سال ها کوشیدیم تا با در نظر گرفتن نیاز مشتریان، شرایط اقتصادی و تجاری حاکم بر بازار محصولاتی طراحی، چاپ و تولید کنیم که رضایت 90% مشتریان را در بر داشته است. کسب رضایت شرکت های بزرگی هم چون زرماکارون، مادیران، لنت پارس، شرکت مخابرات، همراه اول و …. کار بسیار دشواری است که نیازمند مدیریت کیفیت تولید و بهره گیری از روش های اتوماسیون اداری و نوآوری در محصول است.

باور ما

در تلاشیم با استفاده از نیروهای جوان و متخصص همچنین با به کار گیری دانش فنی و ماشین آلات و تجهیزات مرتبط، به نحوی مطلوب به نیازهای مشتریان خود پاسخ بدهیم.
خدمات طراحی و چاپ یکی از ابزارهای در اختیار بخش بازاریابی و تبلیغات سازمان هاست. پس می‌کوشیم در کوتاه ترین زمان ممکن با کیفیتی مطلوب و یکدست هم چنین در نظر گرفتن قیمت تمام شده، سفارشات را در بسته بندی کارآمد، به دست مشتریان خود برسانیم.
همواره در تلاشیم روابط حاکم بر ارتباطات ما بر اساس اخلاق و ادب، امانت داری و رازداری، در نظر گرفتن منافع مالی و غیر مالی مشتریان ما باشد. نگرش ما در کسب و کار نگرش پایدار و متداوم است و همواره به ارایه خدمات بهتر می‌اندیشیم

آرم افرنگ

آرم افرنگ از نوع لوگوتایپ (خط نگاری) است. این آرم با الهام استادانه از خط زیبای نستعلیق توسط آقای دکتر فوأد ترشیزی در سال 1383 طراحی شد.

رنگ سازمانی شرکت افرنگ، قرمز است. رنگ قرمز نماد زندگی، هیجان، شور و شوق است. رنگ قرمز، رنگ عشق، خون و آتش است. رنگ قرمز در میان رنگ‌ها بیشترین درخشندگی را دارد و نمایان‌ترین رنگ است که اشاره تلویحی به کاربرد و اثر تبلیغات دارد.

رنگ دوم که در ترکیب رنگ سازمانی افرنگ به کار می رود رنگ خاکستری و سفید است. رنگ خاکستری نمایان گر اصالت و وقار است. و به نوعی متوازن کننده‌ی هیجانات رنگ قرمز است و به آن اعتبار و اعتلاء می‌بخشد.