نکاتی درباره طراحی لوگو
می 22, 2018
طراحی ساک دستی تبلیغاتی
جولای 1, 2018

طراحی اوراق اداری

home_shoes_icon1

ست اوراق اداری شامل سربرگ، پاکت نامه و کاغذ یادداشت و کارت ویزیت باید با هم هماهنگ باشند و از رنگ سازمانی در طراحی آنها استفاده شود.
home_shoes_icon1

کاغذ مناسب برای سربرگ و پاکت نامه کاغذهای تحریر 80 گرم الی 120 گرم می باشند. اطلاعات ضروری بر روی سربرگ، آرم، شماره تماس و آدرس می باشد.
home_shoes_icon1

در نظر داشته باشید سربرگ باید بعد از فاکس شدن خوانا باشد. در زمینه ی سربرگ نباید از طرح هایی با ترام 5% استفاده کرد چرا که نامه پس از فاکس سیاه و سفید دیده می شود و آرم زمینه و نوشته ها با هم یکی دیده می شوند.
home_shoes_icon1

و یا خیلی کوچک طراحی نکنید. اندازه ی مناسب برای آرم روی سربرگ ابعاد 2*3 سانتی متر می باشد. از درج شعار تبلیغاتی، عکس محصولات بر روی سربرگ و پاکت نامه خودداری کنید. سربرگ و پاکت نامه ابزار تبلیغاتی نیستند.

در انتخاب رنگ ها دقت بیشتری کنید

رنگ به عنوان یکی ازنماد های بصری سازمان ها استفاده می شود. چرا که شناساندن یک رنگ و فونت خاص به مشتری ها باعث ساخت شخصیت تصویری برای سازمان می شود. یک طراح گرافیک حرفه ای حتما رنگ خاصی را برای سازمان در نظر می گیرد که با فعالیت و مشتری های آن سازمان هم خوانی و هم آهنگی دارد. در دنیای چاپ همه ی رنگ ها از ترکیب چهار رنگ اصلی ساخته می شوند. برای بالا بردن دقت هر رنگی؛ بر اساس میزان ترکیب چهار رنگ نامیده می شود. برای مثال اگر بخواهیم در مورد رنگ نارنجی بگوییم از ترکیب دو رنگ اصلی قرمز و زرد ساخته شده است. اما نارنجی ها بر مبنای نارنجی Y100/M60 و یا نارنجی Y100/M80 شناخته می شوند. در هر دو رنگ میزان Y یا زرد ثابت است و فقط میزان رنگ مجنتا یا M متغیر است و قطعا هر یک درصد اختلاف رنگ جدیدی به وجود می آورد که شبیه رنگ قبلی هست اما با آن تفاوت دارد. در انتخاب رنگ ها دقت بیشتری کنید. رنگ هایی که روی صفحه مانیتور می بینید بر اساس نور و سه رنگ اصلی که نور را تشکیل می دهند ساخته شده اند و کاملا با رنگ‌های چاپ افست تفاوت دارند. از ترکیب سه رنگ اصلی نور سفید پدیدار می شود اما از ترکیب یک میزان مرکب های افست مشکی پدید می آید. پس رنگ های روی مانیتور از اساس با رنگ های چاپ شده تفاوت دارند. در ایران معمولا طراح های با تجربه چاپ های متعدد می دانند چه رنگ هایی را در پالت ترکیب کنند تا نتیجه دلخواه را بگیرند. چرا که انتخاب تصادفی رنگ ها از پالت معمولا نتیجه خوبی ندارد.

دیدگاه ها بسته شده است