قیمت چاپ

اگر قصد چاپ محصول خود را دارید و نگران قیمت چاپ هستید , توصیه می کنیم در ابتدا این مقاله را مطالعه فرمایید :

امروزه کمتر کسی وجود دارد که با صنعت چاپ و اهمیت های آن در دنیای امروز آشنا نباشد . سال های زیادی است که این صنعت از مهم ترین صنایع موجود به حساب می آید . در زمان های قدیم که انسان ها برای ثبت , حفظ و نگه داری آثارشان از سنگ یا انواع پوست استفاده می کردند . اما با بوجود آمدن صنعت چاپ از حدود تقریبا قرن 15 میلادی تحول عظیمی در ثبت و حفظ آثار بشر ایجاد شده است . از همان ابتدا تا به امروز این صنعت شاهد پیشرفت های بسیار و چشم گیری بوده است.

اما چاپ فقط به چاپ روی کاغذ محدود نمی شود . امروزه شما می توانید طرح ها و نوشته های دلخواه خودتان را بر روی پوشاک , انواع کاتالوگ و بسته بندی ها به چاپ برسانید .

قیمت چاپ به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه آن را بررسی می کنیم.

روش‌های انواع چاپ

روش های متفاوتی برای چاپ وجود دارد . مانند روش لترپرس , روش گراور , روش دیجیتال , روش افست و در نهایت روش سیلک اسکرین . که استفاده از هر روش برای موارد خاصی می باشد . از معروف ترین روش ها می توان به دیجیتال و افست اشاره کرد . که دارای محبوبیت زیادی هستند .

هرکدام از روش های گفته شده دارای مزایا و معایبی هستند . همچنین مسائل مختلف و دلایل خاصی برای هرکدام وجود دارد که باعث تفاوت هزینه های آن ها می شود .

عوامل مهم و موثر در قیمت چاپ

برای چاپ در تیراژ بالا بهتر است از چاپ افست استفاده کنید . این روش امکان چاپ بر روی انواع کاغذ ها را دارد . بنابراین قیمت این روش بسته به نوع کاغذ , گرم آن و در نهایت قیمت کاغذ استفاده شده متفاوت است . قبل از اقدام به چاپ شما باید بودجه خود را در نظر بگیرید و سپس اقدام به چاپ تبلیغ یا محصولات خود نمایید .

برای چاپ یک کانالوگ , قیمت روش های مختلف دیجیتال و روش افست متفاوت است . ابتدا باید ببینید که برای چه تیراژی قصد چاپ دارید . همانطور که گفتیم برای تیراژ های بالا چاپ افست انتخاب بهتری است . پس قیمت تهیه این کاتالوگ به نوع کاغذ , نوع جلد , سایز آن , رنگ و فاکتور ها دیگری بستگی دارد . که این موارد بر روی قیمت چاپ تاثیر بسیار زیادی دارند .

همچنین برای اضافه کردن مواردی مانند ست اداری سربرگ یا انواع لیبل این قیمت افزایش می یابد .

انتخاب قیمت مناسب

در مواردی مانند چاپ فولدر برای کسب و کار خود , چاپ سطح برجسته یا نوع برش می تواند تاثیر داشته باشد . اگر طرح مورد نظرتان از طرح های موجود در بازار نباشد و برای اجرای آن نیاز به طراحی تیغه های خاص باشد قیمت افزایش می یابد . گاهی نیز در برخی طرح های چاپ بر روی فولدر به منظور زیبایی بیشتر از لایه های لمینت استفاده می کنند . همچنین این کار استحکام فولدر را بیشتر می کند و به کیفیت آن می افزاید و باعث افزایش قیمت می شود . این کار با توجه به سفارش و سلیقه شما انجام می شود .

اگر اندازه کاتالوگی که انتخاب کردید از اندازه استاندارد بزرگتر باشد و بخواهید از چاپ افست استفاده کنید , قیمت حتما افزایش پیدا خواهد کرد . البته این قانون برای تمامی انواع چاپ ها صادق است .

البته موارد دیگری هم در قیمت چاپ ممکن است اثر گذار باشد . مواردی مثل مدت زمان انجام کار و حتی مدت زمانی که مشتری برای دریافت سفارش در نظر گرفته است . همچنین میزان استفاده از تونر ورنگ های مصرفی نیز در تغییر قیمت دخیل هستند .

تاثیر طراحی در چاپ

یکی دیگر از عوامل دیگری در تعیین خدمات طراحی و چاپ تاثیر گذار است “طراحی” می باشد . اگر شما طرح خاصی را مد نظر داشته باشید و بخواهید به طور سفارشی آن را به چاپ برسانید با افزایش قیمت رو به رو خواهید شد . البته باید اضافه کنیم که اگر طرح سفارشی خود را به چاپخانه بدهید مستلزم به پرداخت اضافی نخواهید بود . این شامل موردی می شود که شما طرح سفارشی خود را به کاردانی واگذار میکنید تا نتیجه مطلوب و با کیفیت دریافت کنید .

مجوعه افرنگ با در اختیار داشتن زبده ترین طراحان و کارشناسان صنعت چاپ اماده طراحی و تولید محصولات شما در بالاترین کیفیت و بهترین قیمت می باشد . برای مشاوره و سفارش با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید .

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید.