کاغذ مناسب برای چاپ لیبل

بررسی انواع کاغذ مناسب برای چاپ لیبل

انتخاب کاغذ مناسب برای چاپ لیبل از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. در صورتی که از کاغذی مناسب برای چاپ برچسب استفاده شود بدون تردید کیفیت خروجی کار بسیار بالاتر خواهد بود. علاوه بر این نوع کاغذ می تواند روی قیمت نهایی لیبل نیز تاثیر داشته باشد.

کاغذ مناسب برای چاپ لیبل چیست؟

با انتخاب کاغذ مناسب برای چاپ لیبل می توانید برچسب های با کیفیت و با قیمت مناسب را چاپ کنید. برای چاپ لیبل از انواع کاغذهای مختلف استفاده می شود که نوع کاغذ را باید با توجه به جنس لیبل انتخاب نمایید. در ادامه این مطلب ضمن معرفی انواع جنس لیبل قصد داریم شما عزیزان را با کاغذ مناسب برای چاپ لیبل آشنا سازیم. توجه داشته باشید که با کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع جنس برچسب و کاغذهای مناسب برای چاپ برچسب می توانید لیبل های با کیفیت بالاتری را چاپ کنید.

کاغذ مناسب برای چاپ لیبل

بررسی انواع جنس لیبل

از کاربردی ترین انواع جنس لیبل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

برچسب کاغذ

لیبل کاغذی یکی از کاربردی ترین انواع جنس لیبلبه شمار می رود. برچسب های کاغذی در انواع مدل های مختلف مات، آرت و گلاسه تولید می شوند. این نوع لیبل ها دارای تنوع رنگی بسیار زیادی هستند همچنین ویژگی هایی نظیر قیمت ارزان، جنس براق و… آن ها توجه افراد زیادی را به سمت خود جلب کرده است.

از لیبل کاغذی در صنایع مختلف نظیر صنایع بسته بندی، صنعت خشکبار، صنعت خودروسازی و… استفاده زیادی می شود. این نوع لیبل به دو صورت مختلف صفحه ای یا رولی تولید می گردد. از برچسب کاغذی می توان روی سطوح مختلف شیشه ای، مقوایی، کاغذی و پلاستیکی استفاده کرد.

برچسب پی وی سی

لیبل  PVC یکی دیگر از انواع جنس لیبل می باشد. این نوع لیبل در دو نوع مختلف براق و مات تولید می گردد. برچسب پی وی سی دارای خاصیت پلاستیکی می باشد به همین دلیل مقاومت زیادی در برابر کشیدگی یا پارگی دارد. چاپ روی برچسب های پی وی سی بسیار مقاوم است و در صورتی که برای چاپ از متریال هایی نظیر سوپر رزین یا ریبون رزین استفاده شود کیفیت چاپ روی سطح برچسب بیشتر خواهد شد.

لیبل فلزی

لیبل فلزی از انواع جنس لیبل کاربردی به شمار می رود. برای ساخت این نوع برچسب از الیاف آلومینیوم استفاده می گردد به همین دلیل لیبل فلزی در برابر کشیدگی و پارگی دارای مقاومت زیادی است. لیبل فلزی در درجه دمایی بین -40 تا +220 می تواند خواص مختلفی خود نظیر چسبندگی و… را حفظ کند.

برچسب شیشه ای

این نوع برچسب دارای شفافیت زیادی است به همین دلیل از این نوع برچسب روی بسته بندی محصولاتی استفاده می شود که ظاهر بسته بندی آن ها از اهمیت زیادی برخوردار است. شایان ذکر است که چاپ روی این نوع لیبل از ماندگاری بالایی برخوردار است.

لیبل void

لیبل void از انواع جنس لیبل پرکاربرد می باشد. این نوع لیبل به برچسب امنیتی نیز معروف است و از این نوع برچسب برای ضمانت یا گارانتی محصول استفاده می گردد. بدون تردید شما نمونه هایی از این نوع لیبل را روی خودروهای نو، جعبه پلمپ شده محصولات و… مشاهده کرده اید.

لیبل void

برچسب اموال

لیبل اموال یکی دیگر از انواع جنس برچسب ها است که به لیبل گچی نیز معروف می باشد. این نوع برچسب بعد از اینکه به سطح مورد نظر چسبانده می شود دیگر قابل جدا شدن نمی باشد. روی این نوع برچسب یک بارکد چاپ شده است که برای خواندن بارکد می توان از دستگاه بارکد خوان استفاده کرد.

قیمت کارت اسکرچ

لیبل صدفی

این نوع لیبل ظاهری درخشان دارد و برای چاپ آن از کاغذهای ضد آب و مقاوم استفاده می شود. ماندگاری این نوع برچسب بسیار بالا است به همین دلیل استفاده از آن امروزه مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است.

معرفی انواع کاغذ مناسب برای چاپ لیبل

برای انجام چاپ لیبل از کاغذها با جنس های مختلف استفاده می شود. شایان ذکر است که در زمان انتخاب کاغذ مناسب برای چاپ لیبل باید دقت و حساسیت لازم را به خرج دهید.

از انواع کاغذ مناسب برای چاپ لیبل می توان به کاغذها با جنس زیر اشاره کرد:

کاغذ کرومو

این نوع کاغذ دارای جنس و پوشش بسیار خوبی می باشد و برای چاپ از یک طرف آن استفاده می گردد. این نوع کاغذ نسبت به کاغذ گلاسه دارای ضخامت و پوشش بیشتری می باشد. از کاغذ کرومو علاوه بر چاپ لیبل برای چاپ اتیکت نیز استفاده می شود.

کاغذهای نیمه براق

این نوع کاغذها دارای درخشندگی نسبتا خوبی هستند. کاغذ نیمه براق از انواع کاغذ مناسب برای چاپ لیبل به شمار می رود. درخشان بودن این نوع کاغذها برای چاپ برچسب یکی از انواع مزیت هایی است که مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است.

کاغذ PVC

این نوع کاغذها ضد آب هستند و دارای مقاومت و ماندگاری بالایی می باشند به همین دلیل از آن ها در انواع چاپ نظیر چاپ لیبل و… استفاده می شود.

کاغذ پی وی سی یکی از انواع کاغذ مناسب برای چاپ لیبل می باشد. از این نوع کاغذ در گرماژ بسیار پایین برای چاپ برچسب استفاده می گردد. علاوه بر این کاغذ پی وی سی پشت چسبدار برای چاپ برچسب های مختلف انتخاب مناسبی می باشد.

درباره چاپ اکوسالونت بیشتر بخوانید

کاغذ پشت چسبدار و خرد شونده

به این نوع کاغذها گچی نیز گفته می شود توجه داشته باشید که این نوع کاغذها پشت چسبدار هستند به همین دلیل بعد از چسبیدن به سطح مورد نظر نمی توان آن ها را به راحتی از سطح جدا کرد. در صورتی که برای کندن برچسب تلاش زیادی کنید بدون تردید برچسب پاره می شود و دوباره نمی توانید آن را روی سطح مورد نظر بچسبانید. در نتیجه این نوع کاغذها برای چاپ برچسب های امنیتی انتخابی مناسب به شمار می روند. از این نوع کاغذ برای چاپ انواع جنس برچسب نظیر لیبل گارانتی، لیبل اموال و… استفاده می شود.

برای چاپ لیبل چه مقدار هزینه ای را باید پرداخت کنیم؟

هزینه چاپ لیبل یکسان نیست زیرا امروزه انواع جنس لیبل تولید می شوند. عوامل زیادی روی هزینه چاپ برچسب تاثیرگذار هستند که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. نوع چاپ
  2. تیراژ چاپ
  3. جنس کاغذ
  4. نوع طرح برچسب
  5. سایز لیبل

سخن پایانی

با تهیه انواع کاغذ مناسب برای چاپ لیبل می توانید انواع جنس لیبل مورد نیاز خود را چاپ کنید. در زمان انتخاب کاغذ برای چاپ برچسب بهتر است به جنس لیبل، تعداد تیراژ چاپ، نوع چاپ، رنگ و طرح چاپ و… توجه داشته باشید. در این صورت می توانید برچسب های با کیفیت تری را چاپ نمایید و از آن ها در صنایع مختلف استفاده کنید.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید.