چاپ اکوسالونت

چاپ اکوسالونت چیست و کاربرد آن

چاپ اکوسالونت جزو چاپ های پیشرفته و ایده آل به شمار می رود. در این نوع چاپ از جوهر با کیفیت استفاده می شود به همین دلیل کیفیت چاپ بسیار زیاد است. در زمان های گذشته برای انجام این نوع چاپ از جوهر سالونت استفاده می شد. جوهر سالونت برای سلامت افراد مضر بود و آسیب زیادی به محیط زیست وارد می کرد این نوع جوهر همچنین مرغوبیت زیادی ندارد. به مرور زمان جوهر اکوسالونت جایگزین جوهر سالونت شد. این نوع جوهر به دلیل کیفیت زیادی که دارد امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

بررسی چاپ اکوسالونت

چاپ اکوسالونت از انواع چاپ های با کیفیت و مرغوب به شمار می رود. از روش چاپ اکوسالونت برای چاپ کاغذ دیواری، بنرهای تبلیغاتی و… استفاده می شود. در ادامه این مطلب قصد داریم به بررسی مزایای چاپ به روش اکوسالونت و نحوه انجام این نوع چاپ بپردازیم.

چاپ اکوسالونت

نحوه انجام چاپ به روش اکوسالونت

برای انجام چاپ اکوسالونت از دستگاه مخصوص استفاده می شود. این نوع دستگاه صنعتی است و به کمک آن می توان تصاویر مختلف را به صورت با کیفیت چاپ کرد. برای انجام چاپ در این دستگاه از جوهر با کیفیت اکوسالونت استفاده می شود. این نوع جوهر بدون بو است و باعث ایجاد حساسیت نمی گردد.

دستگاه چاپ صنعتی اکوسالونت در زمان چاپ دارای سرعت بالایی است و همین امر باعث محبوبیت این روش چاپی شده است. دستگاه چاپ به روش اکوسالونت دارای مدل های متنوع می باشد بنابراین شما باید در زمان خرید این نوع دستگاه حساسیت لازم را داشته باشید. شایان ذکر است که مدل دستگاه را باید با توجه به نیاز خود انتخاب کنید.

برای انجام چاپ به کمک این نوع دستگاه طبق مراحل زیر پیش بروید:

 1. برای انجام چاپ اکوسالونت با این دستگاه باید به یک نرم افزار گرافیکی نظیر فتوشاپ و… تسلط داشته باشید. برای تسلط به نرم افزار گرافیکی باید تمرین و تکرار لازم را داشته باشید. علاوه بر این توانایی کار با کامپیوتر نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.
 2. دستگاه را باید به کمک سیم LAN به کامپیوتر متصل نمایید. علاوه بر این دستگاه باید به صورت مدام روغن کاری شود. مرکب دستگاه نیز باید مرتب شارژ شود تا در روند چاپ هیچ مشکلی ایجاد نشود و دستگاه هوا نگیرد.
 3. برای انجام چاپ باید دستگاه را روی میز قرار دهید علاوه بر این در زمان انجام چاپ نباید هیچ وسیله ای نزدیک دستگاه باشد.
 4. دستگاه چاپ را در یک محیط مناسب و تمیز که دارای دمای 23 تا 26 درجه سانتی گراد است قرار دهید.
 5. بعد از اتمام چاپ اکوسالونت باید درون دستگاه حلال بریزید تا از انسداد دستگاه جلوگیری شود. به این نکته توجه داشته باشید که با نگهداری صحیح از دستگاه چاپ می توانید طول عمر آن را افزایش دهید.

قیمت کارت اسکرچ

بررسی کاربرد چاپ اکوسالونت

چاپ به روش اکوسالونت دارای کاربردهای بسیار زیادی می باشد. برای مواردی که نیاز است در ابعاد بزرگ چاپ شوند و کیفیت آن ها نیز حفظ شود از چاپ به روش اکوسالونت استفاده زیادی می شود.

از مهم ترین انواع کاربرد چاپ اکوسالونت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. چاپ انواع بنرهای تبلیغاتی با ابعاد بسیار بزرگ و کیفیت بالا
 2. چاپ کاغذ دیواری با طرح های مختلف برای طراحی دکوراسیون های مختلف
 3. چاپ استیکرهای مخصوص بخش های مختلف منزل، شرکت ها و سایر مکان ها  
 4. چاپ بنرهای شبرنگ و بوم نقاشی
 5. چاپ انواع پوسترهای بزرگ
 6. چاپ روی پارچه و سایر متریال ها
 7. چاپ بنرهای بزرگ
 8. چاپ روی کاغذها با جنس های مختلف و…

برای انجام چاپ به روش اکوسالونت از چه نوع جوهری استفاده می شود؟

برای انجام چاپ اکوسالونت از جوهرهای مختلفی استفاده می شود که هر یک از این نوع جوهرها دارای ویژگی های خاصی می باشند.

از انواع جوهر مخصوص برای انجام چاپ به روش اکوسالونت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جوهر دای

قیمت جوهر دای نسبت به سایر جوهرهای مورد استفاده در چاپاکوسالونت بیشتر است. جوهر دای دارای کیفیت بسیار زیادی است. اگر کیفیت و مرغوبیت چاپ برایتان مهم می باشد بهتر است از جوهر دای برای چاپ استفاده کنید.

 • جوهر پیگمنت

در صورتی که شما تمایل دارید هزینه چاپ کمتر شود بهتر است از فروشنده درخواست نمایید تا از جوهر پیگمنت برای چاپ استفاده کند.

برای انجام چاپ هایی که استفاده بسیار زیادی ندارد از جوهر پیگمنت استفاده می شود. از این نوع جوهر برای انجام چاپ روی پارچه، سطوح پلیمری و پلاستیکی استفاده می شود.

 • جوهر فلورسنت

برای انجام چاپ اکوسالونت جدید از این نوع جوهر استفاده می شود. جوهر فلورسنت باعث افزایش شفافیت و درخشش چاپ می گردد.

جوهر فلورسنت

بررسی مزایای چاپ به روش اکوسالونت

از مهم ترین مزایای چاپ اکوسالونت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. چاپ به روش اکوسالونت دارای رزولوشن و کیفیت بسیار زیادی است.
 2. در این نوع چاپ از جوهر اکوسالونت استفاده می شود که این نوع جوهر دارای کیفیت بالایی است. استفاده از این نوع جوهر برای انجام چاپ باعث می شود تا ماندگاری چاپ بیشتر شود.
 3. قطرات جوهر اکوسالونت بسیار ریز هستند به همین دلیل به کمک چاپ اکوسالونت می توان فونت های بسیار ریز را هم چاپ کرد.
 4. به کمک دستگاه مخصوص چاپ به روش اکوسالونت می توان بنرهای تبلیغاتی را در انواع ابعاد بزرگ و کوچک چاپ کرد. توجه داشته باشید که از کیفیت چاپ در ابعاد بزرگ هرگز کاسته نمی شود.
 5. این نوع چاپ را می توان روی هر نوع متریالی انجام داد و این مورد یکی از مهم ترین مزایای چاپ اکوسالونت به شمار می رود.
 • در این روش چاپ می توانید طرح دلخواه تان را در ابعاد مختلف و با کیفیت بسیار بالا روی سطح مورد نظرتان چاپ کنید.
 • جوهری که در این نوع چاپ استفاده می شود دارای خطری برای محیط زیست نیست و سلامت انسان را هم به خطر نمی اندازد.
 • چاپ به روش اکوسالونت در برابر باد، باران، نور خورشید و… دارای مقاومت بسیار زیادی است.
 • جوهر اکوسالونت روی سطح چاپ دارای حرکت حداقلی می باشد به همین دلیل دستگاه می تواند در زمان پخش کردن رنگ روی سطح کار کنترل بیشتری داشته باشد.
 • یکی دیگر از انواع مزایای چاپ اکوسالونت رنگ بندی و تنوع بسیار زیاد می باشد. شما می توانید برای انجام چاپ مورد نظرتان از انواع رنگ های متنوع روشن، تیره و خنثی استفاده کنید.
 • قیمت این نوع چاپ مقرون به صرفه است به همین دلیل چاپ به روش اکوسالونت امروزه به یکی از رایج ترین روش های چاپی تبدیل شده است.

سخن پایانی:

با افزایش پیشرفت صنعت چاپ امروزه انواع روش های مختلف چاپ بوجود آمده اند. اگر شما به دنبال روش چاپ مرغوب و با کیفیتی هستید روش چاپ اکوسالونت می تواند برایتان انتخابی مناسب و ایده آل باشد. با استفاده از این روش چاپ ضمن اینکه از قیمت مقرون به صرفه آن بهره مند می شوید می توانید به چاپ با کیفیت بالایی نیز دسترسی داشته داشته باشید.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید.