کارت تخفیف چیست ؟ (کاربردهای کارت تخفیف خرید)

کارت تخفیف  به مشترکین این امکان را می دهد که بتواند در مراکز خرید با ارائه کارت تخفیف ،  از تخفیفات قابل توجهی بهره مند شوند.

 

کاربردهای کارت تخفیف

کارت تخفیف  برای اهدافی از جمله رونق بخشیدن به کسب و کار، افزایش میزان فروش محصولات و خدمات و ترغیب مشتری به خرید از مجموعه مورد استفاده قرار می گیرد.

در واقع این کارت ابزاری است که از طریق آن می‏ توان بدون مراجعه به شعب بانک ها و صرف وقت و هزینه به منظور افتتاح حساب، از تمامی مزایای کارت های خرید بهره مند شد. کارت های تخفیف آنقدر متنوع هستند که تقریبا همه نوع خرید و تفریحی را پوشش می دهند.

 

طراحی و ساختار کارت تخفیف

کارت تخفیف را می توان با مبالغ گوناگون و در جنس های مختلف چاپ نمود.

از آنجایی که این کارت ها در حوزه ها و مکان های متنوعی نظیر فروشگاه ها، مراکز تجاری، مراکز تفریحی و … مورد استفاد قرار می گیرند باید در جنس های مناسب و با کیفیتی چاپ شوند.

این نوع کارت قابلیت هوشمندسازی دارد و می توان اطلاعات متغیر را روی آن چاپ نمود. این اطلاعات متغیر  زیر یک پوشش اسکرچ قرار میگیرند.

 انواع کارت تخفیف

تا اینجای مطلب با ویژگی‌ها و مشخصات کارت‌های تخفیف آشنا شدیم. اما نکته‌ای که توجه ما را به خود جلب کرد و معمولاً مشتریان نیز از آن استقبال می‌کنند، تنوع بالا در این کارتهای تخفیف است و هر کدام از شرکت‌های خدماتی و مالی می‌توانند از انواع کارت تخفیف استفاده کنند.

1.کارت تخفیف معمولی:

این کارت‌ها به صورت کارت‌های کاغذی و معمولی هستند که بر روی آنها مبلغ تخفیف مشخص شده و فرد می‌تواند با توجه به این مبلغ، خریدهای خود را تنظیم کند.

2.کارت تخفیف هوشمند:

کارت‌های هوشمند بیشتر در باشگاه مشتریان و برای مشتری‌های دائم صادر می‌شود. در این کارت‌ها مشخصات مشتری و میزان خرید آن در شرایط مختلف ذکر شده است و با توجه به اطلاعات فعالیت آن، مبلغ تخفیف به صورت هوشمند تغییر می‌کند.

3.کارت تخفیف خدماتی:

کارت تخفیف استخر، کارت تخفیف پزشکی، کارت تخفیف سینما و کارت تخفیف رستوران‌ها و کافی شاپ ها نمونه‌هایی از کارت‌های تخفیف خدماتی هستند که فرد می‌تواند با استفاده از این کارت‌ها، از خدمات شرکت‌ها بهره بگیرد.

4.کارت تخفیف مالی:

کارت‌های تخفیف مالی بیشتر مربوط به بانکها و مؤسسات مالی هستند که در ازای ارائه آنها، بخشی از سود وام‌ها یا سایر تسهیلات بانکی کاهش می‌یابد. کارت تخفیف امیدان و کارت تخفیف ایرانیان تنها دو نمونه از این کارت‌ها هستند که در ایران عرضه می‌شوند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید.