کارت هدیه چیست ؟

قیمت چاپ
آگوست 22, 2020
سالم ماندن کد اسکرچ
کارت اسکرچ دار بازی چیست ؟
آگوست 22, 2020
کارت قرعه کشی

کارت هدیه (Gift Cards) یک کارت بدهی پیش پرداخت است که شامل مقدار مشخصی از پول در دسترس برای استفاده برای انواع خریدها است و برخی دارای لیبل اسکرچ می باشند.

کارتهای هدیه از طریق ایمیل تحویل داده می شوند و شامل دستورالعمل هایی برای بازخرید آنها در هنگام پرداخت می باشند. کارتهای هدیه هزینه پردازش اضافی ندارند. برخی از کارتهای هدیه شامل یک لیبل اسکرچ هستند که قابل خراشیدن می باشد.

کارتهای هدیه می تواند طرح های مختلفی داشته باشد. از جمله برای تعطیلات، مناسبت های خاص، تیم های ورزشی و موارد دیگر. برخی از جمع کننده های سخت افزاری تغییرات مختلفی را از هر کارت جمع آوری می کنند یا ترجیح می دهند جایی که لیبل اسکرچ وجود دارد خراشیده نشده بماند. حتی کارتهای هدیه ای که بلااستفاده باقی می مانند حتی مطلوب تر نیز هستند.

کاربرد کارت هدیه چیست

کارت های هدیه نوعی کارت های بدهی پیش پرداخت شده است که با بودجه برای استفاده در آینده بارگذاری می شود. به طور کلی دو نوع کارت هدیه وجود دارد: کارت های حلقه باز و حلقه بسته. هر دو نوع به طور معمول می توانند بصورت آنلاین و حضوری استفاده شوند.

قبل از خرید کارت هدیه را بازرسی کنید. بررسی کنید که در هیچ یک از آنها لیبل اسکرچ برداشته نشده باشد. اطمینان حاصل کنید که کدهای موجود در لیبل اسکرچ کارت خراشیده نشده اند تا شماره پین را نشان دهند. کارتهای آسیب دیده را به فروشگاه فروش کارت ها گزارش کنید.

بسیاری از کارتهای هدیه حداقل و حداکثر میزان بارگیری اولیه را دارند. در برخی شرایط، می توان از آنها برای پرداخت بخشی از خرید با پول نقد، بدهی یا اعتبار استفاده شده برای تعادل هزینه استفاده کرد.

به عنوان یک احتیاط برای کاهش خطر خسارت ، بسیاری از کارتهای هدیه نیز می توانند بصورت آنلاین ثبت شوند. روشی که در صورت از دست دادن کارت، تکارت را می توان ردیابی و مسدود کرد. به این ترتیب برخی از کارت های هدیه از نقدی ایمن تر هستند.

انواع کارت هدیه

کارتهای هدیه حلقه باز را بسیاری از بازرگانان، مانند کارتهای بدهی معمولی، استفاده می کنند. کارتهای هدیه حلقه بسته فقط در یک خرده فروش خوب هستند.

کارتهای هدیه حلقه بسته معمولاً قابل بارگیری نیستند.

اگرچه کارتهای هدیه فیزیکی هنوز بر بازار تسلط دارند ، کارتهای دیجیتال (کارتهای eGift) به سرعت در حال رشد هستند.

کارت هدیه حلقه بسته

کارت هدیه حلقه بسته اغلب توسط فروشگاه ها به بازار عرضه می شوند و به یک دارنده کارت اجازه می دهد تا چیزی را از آن خرده فروش مشخص، خریداری کند.

کارتهای حلقه بسته فقط می توانند توسط یک بازرگان، چه در فروشگاه و چه در وب سایت آن استفاده شوند. اما اگر یک شرکت صاحب چندین خرده فروش مختلف باشد، ممکن است کارتهای هدیه صادر کند که قابل استفاده در هر یک از آنها باشد.

کارت های هدیه حلقه بسته معمولاً به هیچ هزینه فعال سازی احتیاج ندارند. این کارتهای هدیه همچنین شامل لوگوی پردازنده (شرکت خدمات مالی که در واقع مکانیک تراکنش ها را بر عهده دارد) نیست ، اگرچه شامل کارت های تجاری می شود. درواقع، آنها به عنوان تبلیغ برای فروشگاه عمل می کنند.

وجوه موجود در کارت هدیه حلقه بسته ممکن است دارای تاریخ انقضا مشخص نیز باشد که به کاربر نیاز دارد تا در یک بازه زمانی خاص از کارت استفاده کند.

کارت های حلقه بسته هدایای محبوب برای کودکان و مراسم عروسی و هستند. بسیاری از تجار نیز برای افرادی که برای تجارت آنها ثبت نام می کنند کارت های هدیه حلقه بسته را به عنوان پاداش ارائه می دهند.

کارتهای هدیه حلقه باز

کارتهای حلقه باز معادل پول نقد، یا دقیق تر، کارت اعتباری یا بدهی است و همچنین بصورت آنلاین قابل استفاده کرد. این کارت ها نشانگر پردازنده پرداخت را نشان می دهند و می توان از آنها برای ساخت انواع پرداخت های الکترونیکی تقریباً در هر نقطه استفاده کرد. و معمولا دارای لیبل اسکرچ هستند.

کارتهای هدیه حلقه باز همچنین از مزایای استفاده به عنوان کارت پیش پرداخت استاندارد برخوردار هستند. این کارتها معمولاً قابل بارگیری هستند و به کاربر امکان می دهد وجوهی را نیز به خود اختصاص دهد. کارت های حلقه باز گاهی اوقات به مبلغی برای فعال سازی نیاز دارند که باید در زمان خرید کارت پرداخت شود.

اگر هرگونه مشکلی در لیبل اسکرچ کارت شما وجود دارد می توانید با پشتیبان کارت خود تماس بگیرید یا به خرده فروشی که کارت را از آن تهیه نموده اید مراجعه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 3 =