کارت قرعه کشی

کارت هدیه چیست ؟

کارت هدیه چیست؟ امروز در این مقاله قرار است تا به این سوال پاسخ دهیم. کارت‌های هدیه می‎توانند هدیه‌ای مناسب برای مناسبت‌های خاص باشند. در حالی که آنها ساده به نظر می‎رسند، مهم است که هم ارائه دهنده و هم گیرنده جزئیات هر کارت را بخوانند تا از هرگونه سوء تفاهم در حین استفاده از آن‎ها جلوگیری شود. در اینجا به منظور آشنایی بیشتر با کارت هدیه لازم است ادامه مطلب را بررسی کنید. همچنین می‌توانید با مراجعه به سایت مجموعه افرنگ، از خدماتی که در حوزه چاپ کارت اسکرچ ارائه می‌دهد، استفاده کنید.

 نکات قابل توجه در بررسی و استفاده از کارت هدیه

در حقیقت در پاسخ به سوال کارت هدیه چیست؟ می‌توان به این نکته اشاره کرد که آنها فقط در فروشگاه‌ها، مراکز خرید و رستوران‌ها قابل استفاده هستند. این کارت‌ها امروزه بسیار محبوب شده اند و افراد زیادی برای مناسبت‌های مختلف آن را به عزیزان خود هدیه می‌‏دهند. این دسته از کارت‌ها علاوه بر اینکه خرید شما را بسیار راحت می‏کنند، برای افراد تاجر بسیار حائز اهمیت هستند. چرا که به آسانی می‌توانند از فروشگاه‌های مختلف خریداری کنند. در حین استفاده از کارت هدیه حتما به تاریخ انقضای آن توجه کنید و مطابق به تاریخی که زده شده، مبلغ موجود در آن را خرج کنید. چرا که در صورت عدم خرج نمودن مبلغ موجود در کارت در تاریخ ذکر شده، آن مبلغ پوچ شده و دیگر قابل استفاده نمی‌باشد. اگر بخواهیم افرادی که بیشترین درصد استفاده از کارت هدیه را دارند نام ببریم باید به موارد ذکر شده در زیر توجه کنید:

مراقب کلاهبردار‎ی‌ها باشید

کلاهبرداران اغلب از کارت‌های هدیه به عنوان راهی برای کلاهبرداری از پول مردم استفاده می‎کنند. زیرا آنها دقیقاً مانند پول نقد هستند و ردیابی آنان دشوار است. برخلاف کارت‌های اعتباری، زمانی که کارت هدیه به سرقت می‌رود یا بدون مجوز استفاده می‌شود، معمولاً هیچ راه‌حلی برای مصرف‌کنندگان آن کارت وجود ندارد. بنابراین بازگرداندن خریدها یا بازپرداخت در این شرایط بسیار دشوار است.

همچنین در موضوع کلاهبرداری با کارت هدیه باید به این نکته توجه داشت که در صورت فروش اقلام، مراقب کلاهبرداری‏های انجام شده با کارت هدیه باشید. ممکن است شخصی برای خرید کالایی که می‌فروشید با شما تماس بگیرد و به شما بگوید که چکی بیشتر از قیمت خرید می‌فرستد و از شما می‌خواهد که مابه‌التفاوت را به صورت کارت هدیه به او بدهید، اما وقتی این کار را انجام دادید، متوجه خواهید شد که تماس این فرد کلاهبرداری و جعلی بوده است. اگر فکر می‎کنید قربانی کلاهبرداری کارت هدیه شده اید، وضعیت را به اداره پلیس محلی خود گزارش دهید.

عملکرد کارت‎ هدیه چگونه است؟

در حقیقت مشتری، خرید کارت هدیه را به صورت حضوری یا آنلاین آغاز می‏کند. در صورت خرید حضوری، صندوقدار برنامه کارت هدیه را از سیستم POS انتخاب و گیفت کارت را با مبلغ مشخص شده فعال می‏کند. مشتری کارت هدیه همچنین رسید چاپ شده را با موجودی کارت هدیه پرداخت و دریافت می‏کند. سپس مشتری کارت هدیه را به گیرنده می‎دهد. در صورت خرید آنلاین، مشتری مقدار پول را وارد می‎کند یا از لیست کشویی، مقادیر موجود را انتخاب می‎کند. مشتری نام و آدرس ایمیل گیرنده را وارد می‎کند، یادداشتی برای گیرنده می‎نویسد و پرداخت را تکمیل می‎کند. سیستم به طور خودکار یک ایمیل حاوی یادداشت، مبلغ کارت هدیه، یک شماره منحصر به فرد یا بارکد برای بازخرید و دستورالعمل بازخرید برای گیرنده ارسال می‎کند.

 

بازخرید کارت هدیه آنلاین

برای بازخرید کارت هدیه دیجیتال به صورت آنلاین، مشتریان گزینه «کارت هدیه» را به عنوان نوع پرداخت انتخاب می‌کنند. از طرف دیگر، مشتریانی که از قبل یک حساب کاربری دارند می‌توانند وارد این سیستم شوند و موجودی کارت هدیه را به نمایه اضافه کنند. بسته به نحوه راه‌اندازی وب‌سایت شما، خریدها از موجودی کارت هدیه انجام می‌شود، یا مشتری می‌تواند انتخاب کند که از موجودی کارت هدیه هنگام پرداخت استفاده کند.

مزایای استفاده از کارت هدیه

در پاسخ به این سوال که مزایای موثر در استفاده از کارت هدیه چیست؟ می‌توان گفت؛ امروزه خرید کارت هدیه مزایای زیادی دارد، مانند افزایش آگاهی از برند و بهبود جریان نقدینگی. در اینجا چندین راه وجود دارد که کارت‏های هدیه می‏توانند به کسب و کار شما کمک کنند:

ایجاد آگاهی از برند

از آنجایی که کارت‌های هدیه با نام تجاری، لوگو و پیام شما علامت‌گذاری می‌شوند، هر بار که گیرندگان کیف پول خود را باز می‌کنند، به عنوان یک تبلیغ همیشه حاضر برای شرکت شما کارت شما را می‏بینند. کارت‎های هدیه یکی از مقرون به صرفه‎ترین بازاریابی‎هایی هستند که می‎توانید برای کسب و کار خود اجرا کنید، زیرا انگیزه قانع کننده‎ای برای بازدید از فروشگاه یا وب سایت شما ارائه می‎دهند. علاوه بر این، شخصی که کارت هدیه شما را دریافت کرده، به عنوان سفیر برند شما عمل می‎کند و موجب بازاریابی از کسب و کار شما می‎شود.

بهبود جریان نقدینگی

وقتی مشتری یک کارت هدیه دریافت می‎کند، بلافاصله از آن استفاده می‎کند و به خرید می‎پردازد. این امر به بهبود جریان نقدینگی شما کمک فراوانی می‎کند. اما اگر گیرنده از کارت هدیه استفاده نمی‎کند یا فقط از بخشی از موجودی آن استفاده می‎کند، کسب و کار شما به طور کلی از جریان نقدینگی کمتری برخوردار است.

جذابیت برای مصرف کنندگان

بر اساس مطالعات صورت گرفته در این حوزه، افراد جوان بالاخص خانم‎ها بیشترین کارت‎های هدیه را دریافت می‎کنند و هم چنین 37 درصد از خریداران کارت هدیه را تشکیل می‎دهند.

پایگاه مشتریان خود را گسترش دهید

ممکن است گیرندگان کارت هدیه قبلاً حتی نام تجارت شما را نشنیده باشند، اما دریافت کارت هدیه احتمال خرید از فروشگاه شما را افزایش می‎دهد. اگر کارت‌های هدیه دیجیتالی ارائه می‌دهید، گرفتن ایمیل گیرنده به شما این امکان را می‌دهد که تبلیغات خود را برای آنها ارسال کنید. ایمیل‌ها و پیام‌های تبلیغاتی را فقط برای افرادی ارسال کنید که در کمپین‌های بازاریابی شما شرکت کرده‌اند.

ورود به بازار هدیه شرکتی

توجه به این نکته ضروری است که کارت‌های هدیه گزینه‎های عالی و سودبخشی از طرف صاحبان مشاغل به کارمندان یا مشتریان برتر هستند. کارت‎ها ارزش درک شده بالایی دارند اما انتخاب هدیه خاص را به گیرنده واگذار می‎کنند. بر اساس مطالعه‌ای که توسط شبکه جهانی انجام شده است، کارمندان از دریافت کارت‌های هدیه از سوی کارفرمایان خود قدردانی می‌کنند و ۶۹ درصد آن‌ها را به عنوان یک هدیه ارزشمند در نظر می‌گیرند.

کاربرد کارت هدیه چیست

کارت های هدیه نوعی کارت های بدهی پیش پرداخت شده است که با بودجه برای استفاده در آینده بارگذاری می شود. به طور کلی دو نوع کارت هدیه وجود دارد: کارت های حلقه باز و حلقه بسته. هر دو نوع به طور معمول می توانند بصورت آنلاین و حضوری استفاده شوند.

قبل از خرید کارت هدیه را بازرسی کنید. بررسی کنید که در هیچ یک از آنها لیبل اسکرچ برداشته نشده باشد. اطمینان حاصل کنید که کدهای موجود در لیبل اسکرچ کارت خراشیده نشده اند تا شماره پین را نشان دهند. کارتهای آسیب دیده را به فروشگاه فروش کارت ها گزارش کنید.

بسیاری از کارتهای هدیه حداقل و حداکثر میزان بارگیری اولیه را دارند. در برخی شرایط، می توان از آنها برای پرداخت بخشی از خرید با پول نقد، بدهی یا اعتبار استفاده شده برای تعادل هزینه استفاده کرد.

به عنوان یک احتیاط برای کاهش خطر خسارت ، بسیاری از کارتهای هدیه نیز می توانند بصورت آنلاین ثبت شوند. روشی که در صورت از دست دادن کارت، تکارت را می توان ردیابی و مسدود کرد. به این ترتیب برخی از کارت های هدیه از نقدی ایمن تر هستند.

انواع کارت هدیه

کارتهای هدیه حلقه باز را بسیاری از بازرگانان، مانند کارتهای بدهی معمولی، استفاده می کنند. کارتهای هدیه حلقه بسته فقط در یک خرده فروش خوب هستند.

کارتهای هدیه حلقه بسته معمولاً قابل بارگیری نیستند.اگرچه کارتهای هدیه فیزیکی هنوز بر بازار تسلط دارند ، کارتهای دیجیتال (کارتهای eGift) به سرعت در حال رشد هستند.

کارت هدیه حلقه بسته

کارت هدیه حلقه بسته اغلب توسط فروشگاه ها به بازار عرضه می شوند و به یک دارنده کارت اجازه می دهد تا چیزی را از آن خرده فروش مشخص، خریداری کند.

کارتهای حلقه بسته فقط می توانند توسط یک بازرگان، چه در فروشگاه و چه در وب سایت آن استفاده شوند. اما اگر یک شرکت صاحب چندین خرده فروش مختلف باشد، ممکن است کارتهای هدیه صادر کند که قابل استفاده در هر یک از آنها باشد.

کارت های هدیه حلقه بسته معمولاً به هیچ هزینه فعال سازی احتیاج ندارند. این کارتهای هدیه همچنین شامل لوگوی پردازنده (شرکت خدمات مالی که در واقع مکانیک تراکنش ها را بر عهده دارد) نیست ، اگرچه شامل کارت های تجاری می شود. درواقع، آنها به عنوان تبلیغ برای فروشگاه عمل می کنند.

وجوه موجود در کارت هدیه حلقه بسته ممکن است دارای تاریخ انقضا مشخص نیز باشد که به کاربر نیاز دارد تا در یک بازه زمانی خاص از کارت استفاده کند.

کارت های حلقه بسته هدایای محبوب برای کودکان و مراسم عروسی و هستند. بسیاری از تجار نیز برای افرادی که برای تجارت آنها ثبت نام می کنند کارت های هدیه حلقه بسته را به عنوان پاداش ارائه می دهند.

کارتهای هدیه حلقه باز

کارتهای حلقه باز معادل پول نقد، یا دقیق تر، کارت اعتباری یا بدهی است و همچنین بصورت آنلاین قابل استفاده کرد. این کارت ها نشانگر پردازنده پرداخت را نشان می دهند و می توان از آنها برای ساخت انواع پرداخت های الکترونیکی تقریباً در هر نقطه استفاده کرد. و معمولا دارای لیبل اسکرچ هستند.

کارتهای هدیه حلقه باز همچنین از مزایای استفاده به عنوان کارت پیش پرداخت استاندارد برخوردار هستند. این کارتها معمولاً قابل بارگیری هستند و به کاربر امکان می دهد وجوهی را نیز به خود اختصاص دهد. کارت های حلقه باز گاهی اوقات به مبلغی برای فعال سازی نیاز دارند که باید در زمان خرید کارت پرداخت شود.

اگر هرگونه مشکلی در لیبل اسکرچ کارت شما وجود دارد می توانید با پشتیبان کارت خود تماس بگیرید یا به خرده فروشی که کارت را از آن تهیه نموده اید مراجعه نمائید.

 

کارت هدیه ایده خوبی برای کادو دادن می باشد

معمولا خانم ها برای خرید کردن و لباس خریدن بسیار دقت می کنند و خود را درگیر همه موارد می کنند اگر شما هم همچین مشکلی دارد یا می خوتهید برای همسرتان یا مادر و دخترتان هدیه بگیرید و نمی دانید که چه کار کنید کارت هدیه بهترین گزینه می تواند باشد.شاید به نظرتان این نوع هدیه دادن نتواند طرفتان را سوپرایز کند اما اشتباه می کنید بعضی از اطرافیانمان بسیار زیاد بیشتر از هر کادویی دوست دارند پول نقد دریافت کنند و با آن پول چیزی را که دوست دارند تهیه کنند.کادو دادن کارت هدیه برای کسی که می خواهد کادو بدهد هم به صرفه است چون هم زمان زیادی را برای گرفتن کادو صرف نمی کند هم دقیقا با بودجه ای که دارد کادو تهیه می کند.

 

 

 

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید.