انواع روش های چاپ در دسترس چیست؟

چاپ مستقیم
چاپ مستقیم چیست و چه کاربردی دارد؟
فوریه 26, 2021
مزایای چاپ مستقیم
مزایای چاپ مستقیم در مقابل چاپ سابلیمیشن
مارس 3, 2021
انواع روش های چاپ

امروزه انواع روش های چاپ وجود دارد و آن ها همچنان در حال پیشرفت هستند. هر نوع روش چاپ متناسب با نیاز خاصی است به این معنی که مشاغل می توانند تکنیکی برای چاپ انتخاب کنند که به بهترین وجه محصولات یا خدمات آن ها را برجسته کند. بنابراین انواع روش های چاپ چیست و تفاوت هر کدام از یکدیگر چیست؟

چاپ چیزی است که از قبل از سال 220 پس از میلاد وجود داشته است. قدیمی ترین تکنیک چاپ شناخته شده به عنوان چوب بری شناخته می شود و شامل حکاکی تصویر بر روی سطح چوبی است.

چاپ از آن زمان تاکنون پیشرفت زیادی داشته است و شما می توانید به جای کنده کاری دستی روی چوب طیف وسیعی از روش های پیشرفته از نظر تکنولوژی را انتخاب کنید.

انواع روش های چاپ :

لیتوگرافی افست

فلکسوگرافی

چاپ دیجیتال

لارج فرمت

چاپ سه بعدی

اشعه ماورا بنفش LED

چاپ لیتوگرافی افست

این نوع چاپ اغلب برای رسانه های سخت مانند چوب، بوم و پارچه استفاده می شود و همچنین از این روش همه کاره می توان برای کتاب ها، کاغذ، لوازم التحریر و سایر موارد نیز استفاده کرد.

لیتوگرافی افست که به چاپ افست یا لیتو نیز معروف است روشی بسیار محبوب در چاپ انبوه است. این شامل چاپ صفحاتی است که معمولاً از آلومینیوم ساخته شده اند و هر کدام تصویری از محتوای مورد نیاز برای چاپ را در خود جای داده اند.

سپس این صفحات قبل از قرار گرفتن بر روی رسانه چاپی ، روی غلطک یا پتو لاستیکی (افست) منتقل می شوند که می تواند هر نوع کاغذی باشد که می خواهید. رسانه چاپی با صفحات فلزی در تماس نیست و این باعث افزایش طول عمر صفحات می شود. علاوه بر این مواد انعطاف پذیر غلتک ها یا پتوهای لاستیکی به این معنی است که لیتوگرافی افست را می توان در هر محیط با سطح خشن استفاده کرد.

لیتوگرافی افست در تولید تصاویر با کیفیت مداوم عالی است و می تواند برای کارهای چاپی با حجم کم یا زیاد استفاده شود. این نیز یک انتخاب همه کاره است زیرا می تواند روی هر سطح صاف چاپ کند، صرف نظر از اینکه صاف مانند کاغذ باشد یا خشن مانند بوم باشد.

چاپ فلکسوگرافی

اغلب برای بسته بندی و برچسب ها و هر چیزی با الگوهای مداوم کاغذ دیواری و بسته بندی کادو استفاده می شود.

چاپ فلکسوگرافی نسخه مدرن چاپ لترپرس است و معمولاً برای چاپ روی سطوح ناهموار استفاده می شود. این سبک چاپ از جوهرهای نیمه مایع خشک شده سریع استفاده می کند و می تواند برای مشاغل با حجم بالا استفاده شود.

از صفحات چاپ فتوپلیمر انعطاف پذیر که در اطراف سیلندرهای چرخان روی یک پرس وب پیچیده شده اند استفاده می شود. این صفحات مرکب دارای تصویری اندکی برجسته از محتوای روی خود هستند و با سرعت زیاد چرخانده می شوند تا تصویر بر روی رسانه چاپی منتقل شود.

فلکسوگرافی به دلیل سرعت بالا در فشار، مناسب بودن برای طولانی مدت و توانایی چاپ در طیف وسیعی از رسانه ها از جمله پلاستیک، سلفون و فیلم فلزی یک انتخاب محبوب است.

چاپ دیجیتال

یکی دیگر از انواع روش های چاپ ، چاپ دیجیتال است و اغلب برای پوستر و تابلو، برچسب ها، خبرنامه ها، منوها و نامه ها استفاده می شود. چاپ دیجیتال روشی مدرن است که انواع مختلفی از فنون از جمله چاپ جوهر افشان و لیزر را در بر می گیرد. در چاپ دیجیتال ، تصاویر با استفاده از پرونده های دیجیتال مانند PDF به طور مستقیم به چاپگر ارسال می شوند. با این کار دیگر نیازی به صفحه چاپ نیست که در انواع دیگر چاپ مانند لیتوگرافی استفاده می شود و باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شود (مگر اینکه تعداد بیشتری چاپ کنید).

چاپ دیجیتال امکان چرخش سریع را فراهم می کند و به مشاغل اجازه چاپ در صورت تقاضا می دهد. برای کارهای کوچک نیز عالی است و می توان درخواست ها را فقط با یک بار چاپ انجام داد. اگر چاپ دیجیتال را برای کار مناسب انتخاب کنید می تواند روشی مقرون به صرفه باشد که همچنان چاپ های با کیفیت بالا مشابه سایر گزینه های با مقیاس بزرگتر تولید می کند.

چاپ لارج بزرگ

این نوع چاپ اغلب برای تابلوهای بزرگ به عنوان مثال بیلبورد، پوستر، آگهی های وینیل، کاغذ دیواری و نقاشی دیواری، گرافیک کف و لمینیت استفاده می شود.

همانطور که از نام آن پیداست چاپ با قالب بزرگ برای تولید حداکثر عرض رول چاپ وجود دارد. این روش مناسب برای رسانه های تبلیغاتی و مشاغل سنتی که به دنبال تأثیر زیادی بر مشتریان خود هستند و بر خلاف روش های دیگر مانند چاپ دیجیتال، منطقه بسیار بیشتری برای کار به شما هدیه می کند.

اگر نیاز به خدمات چاپ انواع کارت مثل چاپ کارت رمزدار و غیره دارید می توانید به سایت موسسه افرنگ مراجعه نمایید.

دیدگاه ها بسته شده است