خدمات در زمینه چاپ لیبل اسکرچ
می 18, 2020
تبلیغات چریکی – تبلیغات آفلاین که هنوز کاربرد دارند
آگوست 5, 2020
سالم ماندن کد اسکرچ

کارت اسکرچ و برچسب کددار چه مشخصاتی باید داشته باشند؟

کارت اسکرچ معمولأ به  کارتی گفته می‏شود که دارای اطلاعات متغیر پوشیده شده با جوهر قابل خراش یا لیبل است . این کارت  ها در موارد بسیاری مورد استفاده می‏گیرد‏‏ . ‏از قیبل کارت شارژ تلفن همراه ،کارت های قرعه کشی محصولات ،کارت اصالت کالا ، کارت گارانتی ، کارت اصالت نرم افزاری و … . کیفیت این کارت ها و مشخصاتی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم ، از مواردیست که باید در تهیه و سفارش  به آنها توجه کرد.

پوشش امنیتی اسکرچ مصارف گوناگونی دارد. در تمامی موارد استفـاده یک شمـاره امنیتی تحت عنوان پین کد (pincode)شمـاره رمز (password) و یا کد فعال سازی (activation code)، بر روی کـارت چاپ می شود که توسط لایه محــافظ و پوشاننده، تحت عنوان اسکـرچ (scratch) پوشیده می شود.

 

در مقالات قبلی به طور کامل  برای شما برچسب های اسکرچ دار  را معرفی کردیم و از کاربردهای آن به وفور صحبت کرده ایم .

برای اطلاعات بیشتر مقالات زیر را مطالعه کنید :

پوشش اسکرچ چیست؟(scratch off)
چاپ برچسب کددار و کارت اسکرچ دار

مهم ترین مسئله در کارت های اسکرچ و برچسب های کد دار ، امنیت کد هاست. زیرا شما اغلب کدها و رمز هایی را روی کارت های اسکرچ چاپ می کنید که نباید به راحتی قابل دسترس دیگران باشند ،بنابراین هنگام سفارش کارت اسکرچ باید نکات زیر  را از قبل در نظر بگیرید .

قابلیت خراش آسان کارت اسکرچ

مهمترین خصوصیت یک برچسب اسکرچ مناسب این است که به راحتی خراش داده شود و هنگام پاک کردن اسکرچ از روی لیبل گارانتی و یا برچسب کدخراش داده نشود و سالم بماند.

 

خراش آسان کارت اسکرچ

کیفیت چاپ

بعضی از انواع برچسب های اسکرچ در هنگام پاک شدن سریال نامبر ، شماره زیر آن هم پاک می شود و لیبل و یا کارت قرعه کشی بلا استفاده می ماند. قبل از سفارش انبوه مخصوصا لیبل حتما یک نمونه از کارهای موجود و چاپ شده توسط شرکت مورد نظرتان را درخواست کنید . اسکرج آن را با ناخن پاک کنید و از این موضوع مطمئن شوید که کار باکیفیتی تحویل خواهید گرفت.

مرغوبیت جنس محصول

کارت های اسکرچ بر روی  انواع کاغذ ،لیبل های پشت چسب دار و حتی pvc قابل اجرا هستند همچنین  روکش کارت ها نیز  متفاوت هستند ،از جمله سلفون ،لمینیت و …

مرغوبیت قالب پایه و روکش تاثیر به سزایی در کیفیت نهایی محصول دارد.

حفظ امنیت کد ها

یکی دیگر از ویژگی های مهم برچسب اسکرچ این است که نور را از خود عبور ندهد و مانع از افشای کد امنیتی شود.

تا نگرانی شما از به راحتی در دسترس بودن کد ها رفع شود.

امنیت کدهای اسکرچ

جدا نشدن راحت اسکرچ

ویژگی مهم دیگر برچسب اسکرچ این است که به راحتی از روی کارت و یا لیبل جدا نشود .  بعضی از انواع برچسب های اسکرچ با حرارت از محل الصاق خود جدا می شوند و دوباره روی کارت و یا لیبل قرعه کشی چسبانده می شوند . در این حالت افراد سود جو برچسب اسکرچ را جدا می کنند و کدامنیتی زیر آن را استفاده می کنند بدون این که اسکرچ را خراش داده باشند.

انعطاف و هماهنگی در چاپ کارت اسکرچ

یک ویژگی دیگر برچسب کددار و یا برچسب اسکرج این است که قابلیت چاپ در اندازه و اشکال مختلف را داشته باشد و اندازه آن با پین کد و سریال زیر آن هماهنگ باشد.

 

مجموعه افرنگ تمامی ویژگی های ذکر شده  را تضمین کرده و سعی در ارائه بهترین کیفیت را به مشتریانش دارد.در مقالات بعدی برخی از نمونه کار های افرنگ را با شما به اشتراک می گذاریم و از موارد استفاده این کارت ها بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 

برای اطلاع از لیست قیمت کارت های اسکرچ می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

قیمت انواع لیبل اسکرچ و چاپ کارت اسکرچ دار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − شش =