چاپ بارکد

بارکد نوعی اطلاعات عددی و متنی است که به صورت رمز در می‌آید و با دستگاه بارکدخوان اطلاعات مخفی شده در آن قابل بازیابی می‌باشد. بارکد اولین بار در فروشگاه‌های آمریکایی جهت سهولت در بازیابی اطلاعات محصول و انبارداری دقیق‌تر مورد استفاده قرار گرفت. بارکد به وسیله‌ی دستگاه بارکدخوان قابل خواندن است که این امر باعث تسهیل در شمارش و انبارداری کارت‌ها می‌شود.
اطلاعات داخل بارکد میله‌ای فقط می‌تواند اعداد به صورت سریال یا رندوم باشد و در قالب بارکدهای QR می‌توان اطلاعات بیشتر شامل متن و اعداد را تولید کرد که آن هم می‌تواند متن فارسی و یا انگلیسی متغیر و یا اعداد ثابت و متغیر باشد.

مجموعه افرنگ قادر به چاپ بارکد و شماره سریال بر روی انواع کاغذ پشت چسب دار، چاپ بارکد بر روی برچسب اموال ،چاپ بارکد بر روی برچسب کاغذی ، چاپ بارکد بر روی برچسب پی وی سی PVC ، چاپ بارکد بر روی برچسب متال و … می‌باشد. کافیست با ما تماس گرفته و در خواست خود را مطرح کنید و از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید .

انواع لیبل برای چاپ

یکسری برچسب‌هایی که در بازار موجود می‌باشد بدین صورت هست که شرکت های تولید کننده و یا بعضی از کارگاه‌ها و کارخانه‌های تولید و بسته بندی کاغذ و لیبل اقدام به تهیه و وارد کردن رول‌های بزرگ برچسب می‌کنند که به آنها معمولا جمبو رول می‌گویند. بعد از این کار اقدام به برش و بسته‌بندی به سایزهای مورد نظر می‌کنند و معمولا در بسته بندی‌های 100 برگی روانه بازار می‌شوند که سایزهایی پر مصرف  آنها مانند A4 و A3 را می‌توانید به وفور پیدا کنید. در اصل خود این برچسب‌ها دارای گرماژ و جنس‌های مختلفی هستند که حتما در هنگام خرید باید از فروشنده برای کاری که مصرف دارید سوال و راهنمایی بگیرید.

این مدل برچسب ها خودشان شامل دو نوع کاغذ برچسب مات و کاغذ برچسب براق می‌شوند.

چاپ برچسب‌های مات و براق

برچسب کاغذی‌های مات و براق را می‌توانید با پرینتر‌های لیزری و جوهر افشان چاپ نمایید . در اصل برچسب کاغذی مات در همه دستگاه‌ها اعم از پرینترهای لیزری مشکی ، پرینترهای لیزری رنگی و دستگاه‌های کپی لیزری رنگی و سیاه سفید قابل استفاده می‌باشند . اما برچسب‌های کاغذی براق به خاطر جنس رویه انها به سختی با دستگاه‌های لیزری سازگاری دارند و کمتر کسی از آنها برای چاپ با این دستگاه‌ها استفاده می‌کند.

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید.