چاپ مستقیم

چاپ مستقیم چیست و چه کاربردی دارد؟

تکنیک های چاپ مستقیم و دیجیتال نه تنها انقلابی در فناوری تبلیغات ایجاد کرده اند بلکه سهولت استفاده از سیستم های چاپ نسبتاً جمع و جور، کم هزینه و نگهداری آسان حتی در قالب بزرگ را فراهم کرده است. بنابراین حداکثر انعطاف پذیری و افزایش بسیار زیاد کارایی از طریق روش های داخلی سریعتر و مقرون به صرفه تضمین می شود.

چاپ مستقیم چیست؟

چاپ مستقیم یک روش چاپ جوهر افشان بدون تماس است که تصاویر چاپی با وضوح بالا را با کیفیت واقعی عکس تولید می کند و می تواند برای پردازش انواع مواد استفاده شود. داده های چاپ دیجیتال در یک برنامه گرافیکی استاندارد ویرایش می شوند و با کلیک ماوس از کامپیوتر به سیستم چاپ ارسال می شوند.

در روش چاپ مستقیم فقط کافی است یک متن یا فایل تصویری در کامپیوتر ایجاد کنید، کاغذ وارد کنید، دستور چاپ را وارد کنید و بلافاصله تصویر روی صفحه موردنظر توسط چاپگر تولید می شود. این چاپ دیجیتال در ساده ترین شکل با استفاده از یک محیط کاغذی است.

عملکرد یک سیستم چاپ مستقیم به همین راحتی است و داده های چاپ در یک برنامه گرافیکی استاندارد ایجاد می شود و مواد چاپی روی میز مسطح دستگاه قرار می گیرد و فرایند چاپ با کلیک ماوس بر روی رایانه آغاز می شود. چند جزئیات فنی اضافی در مورد هندلینگ دستگاه در طی یک جلسه آموزش مختصر در روز نصب ارائه شده است. جدا از این هیچ دانش مبتنی بر چاپ برای شروع چاپ مستقیم دیجیتال مورد نیاز نیست.

کارآمدی و سازگاری چاپ مستقیم با محیط زیست

سازندگان سیستم های چاپ دیجیتال ماشین آلات خود را به روش های مختلف سازگار کرده اند تا روند چاپ را با محیط زیست سازگارتر کنند. استفاده از جوهرهای سازگار با محیط زیست با بوی کم، انواع مختلفی از سیستم های شارژ مجدد، مسافت پیموده شده با جوهر کم به دلیل ایجاد هد پرینت های کارآمد و بسیار دقیق و همچنین تبدیل لامپ های UV به هدر رفتن انرژی به LED های ماورا UV بنفش، برخی از موارد بسیار زیاد هستند اقداماتی که تولیدکنندگان چاپگر تاکنون اتخاذ کرده اند. علاوه بر این شرکت های نرم افزاری نیز راه حل های مختلفی برای سبزتر کردن چاپ دیجیتال ارائه می دهند.

CMYK (رنگ چاپ) در چاپ مستقیم

از رنگ های CMYK (فیروزه ای ، سرخابی ، زرد و سیاه) در این چاپ استفاده می شود. آن ها به جای درخشندگی اجزای نور سفید را منعکس یا جذب می کنند. برخلاف رنگ های روشن RGB (قرمز ، سبز و آبی) که برای نمایش تصاویر در مانیتورها (مثلاً کامپیوتر ، تلویزیون ، دوربین دیجیتال) استفاده می شود و رنگ های بدنه شفاف و روشن نیستند.

نقش جوهرها در چاپ مستقیم

چاپ مستقیم به شما امکان می دهد تا با انواع تقریباً نامحدودی از مواد کار کنید. تیرگی و پیوند رنگ ها بر روی انواع مختلف مواد و همچنین مقاومت در برابر تأثیرات شیمیایی، مکانیکی و سایر موارد عمدتا به ویژگی های خاص جوهرها بستگی دارد.

چاپ روی سطوح شفاف و رنگی

جوهرهای چاپ مستقیم شفاف هستند در نتیجه تحت تأثیر رنگ سطحی که روی آن چاپ شده اند قرار می گیرند و بنابراین اگر رنگ سفید خالص نباشد می توانند با رنگ اصلی آن ها متفاوت باشند. برای بدست آوردن رنگ های دقیق و تیرگی مطلوب روی مواد شفاف یا سطوح رنگی، پس زمینه سفید مورد نیاز با استفاده از یک لایه جوهر سفید روی یا زیر رنگ شبیه سازی می شود. چاپ مستقیم دیجیتال ماورا UV بنفش این امکان را می دهد و در نتیجه فرصت های جدیدی ایجاد می کند نه تنها برای پردازش کالاهای تبلیغاتی بلکه برای کاربردهای صنعتی مانند پردازش پلاستیک یا فلز.

رنگ های خاص در چاپ مستقیم

رنگ های خاصی مانند RAL ، Pantone یا HKS-ton ها به صورت جداگانه تولید می شوند. در حالی که سیستم چاپ معمولاً در طی مراحل چاپ با ترکیب رنگ های بدنه CMYK رنگ های مورد نیاز را ایجاد می کند و از رنگ های خاص به عنوان رنگ های جداگانه استفاده می شود. آن ها اغلب در تولید بسته بندی یا چاپ آرم استفاده می شوند.

به عنوان یک قانون کلی رنگ های تخصصی فقط در چاپ مستقیم دیجیتال تقریباً قابل تولید هستند. ممکن است لازم باشد برای انواع مختلف مواد یا جوهر پروفایل های رنگی خاصی ایجاد کنید که در صورت لزوم با کمال میل به شما کمک خواهیم کرد.

اگر نیاز به چاپ کارت اسکرچ دار دارید می توانید روی ما حساب کنید.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید.